منوی دسته بندی

لوله فلزی

لوله های فلزی

در جوامع امروزی با پیشرف صنعت ساختمان و رشد جمعیت نیاز به منابع اولیه ساختمان بسیار زیاد شده است ، از مهمترین مواد اوله ساختمان لوله می باشد که بخش مهمی از این لوله ها لوله آهنی یا لوله فلزی می باشند ، در این پستن قصد داریم با انواع لوله های فلزی آشنا شویم ، با ماهمراه باشید .

لوله چیست ؟

لوله قطعه ای استوانه ای بصورت دایره و یا شش ضلعی می باشد که معمولا از جنس پلاستیک و یا فلز تولید شده و جهت انتقال مواد و یا کابل های برق مورد استفاده می شود .

لوله فلزی چیست ؟

لوله ای دایره ای و یا در بعضی موارد مانند لوله های گالوانیزه و یا مانیسمان بصورت شش ضعلی می باشد که مه از جنس فلز و یا ترکیبات آن ساخته می شود و برای انتقال مواد مایع مانند مواد بهداشتی ( مانند آب ) و یا مواد شیمیایی ( مانند مواد پتروشیمی و یا خطوط انتقال نفت و گاز ) و یا انتقال اجسام مانند کابل های فشار قوی در بستر و زیر خاک و یا درون دیوار به کار می روند .

انواع لوله های فلزی

لوله های گالوانیزه

لوله هایی می باشند که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم هستند ، نوعی از این لوله ها موسوم به لوله گالوانیزه عایق شده می باشد که بوسیله عایق پلی یورتان و روکش پلی اتیلن مقوم شده و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به مدل های معمولی لوله گالوانیزه دارد .

لوله های بدون درز ( مانیسمان )

این لوله ها که بدون هیچ گونه جوشی و تنها بصورت ذوب فلزات و قالب بندی ساخته می شوند از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و در مکان ها با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرند .

در صورت علاقه می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر را در مورد لوله های مانیسمان مطالعه نمایید :

لوله مانیسمان

لوله های درزدار

این لوله ها که بوسیله لول کردن ورقه های فولادی و اتصال بوسیله جوش الکتریکی تولید می شوند به دو دسته لوله درز دار جوشی و لوله سیاه درزدار تقسیم می شوند ، این لوله ها به دلیل درز یا محل جوش در یک لبه آن ها برای استفاده در مکان های پر فشار مناسب نبوده و بیشتر در خطوط انتقال و یا صنایع مورد استفاده می شود .

لوله درزدار جوشی

خرید لوله فلزی

برای خرید لوله های فلزی نکاتی باید مورد توجه قرار گیر از

داشتن استاندارد مطمئن و معتبر لوله های فلزی

بسیاری از لوله های فلزی بصورت غیر استاندارد و با مواد اولیه بازیافتی و با ناخالصی ساخته می شوند که به مرور زمان زودتر از لوله های استاندارد دچار خوردگی و یا نشتی می شوند از این رو خرید لوله مطمئن نقس بسیار مهمی در طول عمر بنای ساخته شده دارد .

انتخاب مرکز و یا فروشگاه معتبر برای خرید لوله فلزی

مورد های بسیاری در بازار وجود دارند که لوله های نامرغوب و متفرقه را بجای لول های مارک و برند و اصلی به خریداران می فروشند ، بسیاری از این لوله ها با برچست ها و مشخصات جعلی و ساختگی همراه هستند و خرداران به بهانه قیمت پایینتر راغب به خرید این لوله ها می شوند ، این نکته پس بسیار مهم است که قیمت پااین لوله فلزی همیشه دلیل بر مرغوب بودن آن نیست .

توجه به مشخصات و انتخاب صحیح لوله مورد نیاز

به هنگام خرید انواع لوله باید به دقت به مشخصات درج شده بر روی لوله توجه کرد و به نسبت مورد استفاده ای که نیاز هست لوله مناسب تهیه کرد ، این مشخصات شامل ابعاد ، قطر ، طول و استاندارد های مقوامتی لوله می باشد ،

انتخاب لوله غیر مناسب باعث عمر کوتاه و خرابی و هزینه های آینده می شود .

قیمت لوله های فلزی

قیمت لوله های فلزی بسته به جنس یا آلیاز ، قطر یا ضخامت و طول هر شاخه آن می باشد ، ممکن است در بسیاری از لوله های با مشخصات مشابه قیمت فروش دو نوع لوله از کارخانه های متفاوت متغیر باشد و این بخاطر استفاده از آلیاژ های متفاوت می باشد .

دی جی لوله همواره با رصد بازار و شناسایی برترین تولید کنندگان لوله همواره سعی به انتخاب و فروش بهترین برند لوله های فلزی کرده و با امکان و فروش مستقیم و بدون واسطه لوله فلزی کمترین قیمت لوله فلزی را در بین نمایندگی های شهر تهران داشته است که این خود باعث رقابتی ترین قیمت لوله های فلزی شده است .

لیست قیمت لوله های فلزی

هم اکنون می توانید با تماس با مشاوران ما بصورت رایگان تمامی سوالات خود را پرسیده و جهت خرید ، نصب و اجرای انواع لوله از همکارران ما مشاوره رایگان دریافت نمایید .

منافی وب‌سایت
نویسنده و کارشناس فروش انواع لوله و اتصالات فاضلابی گلپایگان و سمنان ، پلی اتیلن ، لوله و اتصالات پنج لایه و انواع پمپ آب استخری و خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *