منوی دسته بندی

نصب و راه اندازی پمپ شنای کارآمد طبق تحقیق دانشگاه فلوریدا

نصب و راه اندازی پمپ شنای کارآمد

اگر شما یک استخر دارید، احتمالاً پمپ استخر بزرگترین موتور الکتریکی خانه شما است. همچنین این دستگاه تا چند هزار کیلو وات ساعت در سال مصرف می‌کند و پس از کولر گازی یا پمپ حرارتی شما در رتبه دوم قرار دارد. با استفاده از یک پمپ کوچکتر و با راندمان بالاتر و با استفاده کمتر از آن، می توانید در انرژی صرفه جویی کنید و دمای استخر شنا را راحت نگه دارید .

در مطالعه ای بر روی 120 استخر توسط مرکز حفاظت از انرژی در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، برخی از صاحبان استخر در هنگام استفاده از این اقدامات صرفه جویی انرژی، 75 درصد از قبض پمپاژ اولیه خود را پس انداز کردند (جدول زیر را ببینید)

لیست موتور شناور استخر

نصب و راه اندازی پمپ شنای کارآمد طبق تحقیق در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا

این پس انداز نشان دهنده یک استخر معمولی در فلوریدا است. میانگین قبض انرژی پمپ استخر احتمالاً در فلوریدا بیشتر از بسیاری از مناطق دیگر کشور به دلیل فصل طولانی شنا است. در حالی که صرفه جویی مطلق در اینجا بیشتر از جاهای دیگر خواهد بود، درصد پس انداز باید در سراسر کشور اعمال شود. توجه داشته باشید که پس انداز برای ترکیب اقدامات صرفاً مجموع پس انداز برای اقدامات فردی نیست. هنگامی که هر دو اجرا می شوند، مصرف انرژی 60% از 40% صرفه جویی در مصرف اولیه است .

اندازه گیری پمپ

پمپ مناسب برای تخلیه استخر ، هرچه پمپ بزرگتر باشد، قیمت پمپ استخر و هزینه پمپاژ و تعمیر و نگهداری شما بیشتر است. بنابراین، شما می خواهید از کوچکترین پمپ ممکن برای استخر خود استفاده کنید. برای انتخاب پمپ سایز مناسب، می‌توانید با نمودار طراحی تامین‌کننده استخر مشورت کنید. با استفاده از نمودار، ویژگی های هیدرولیک پمپ را با مشخصات لوله کشی و جریان استخر مطابقت دهید. برای سیستم گرمایش استخر خورشیدی، باید نیاز به پمپاژ آب استخر از طریق کلکتور(ها) را نیز در نظر بگیرید .

مطالعه فلوریدا نشان می دهد که یک پمپ 0.75 اسب بخار یا کوچکتر به طور کلی برای استخرهای مسکونی کافی است. اگر مقاومت هیدرولیکی سیستم گردش استخر را با انجام کارهای زیر کاهش دهید، می‌توان از پمپ‌های کوچک‌تر که هزینه کمتری دارند، استفاده کرد :

  • جایگزینی فیلتر بزرگ (حداقل 50 درصد بالاتر از دبی طراحی استخر)
  • افزایش قطر یا کاهش طول لوله ها و یا تعویض ناگهانی لوله های زانویی 90 درجه با لوله های 45 درجه یا انعطاف پذیر .
  • با کاهش مقاومت هیدرولیکی سیستم گردش استخر، می توانید مصرف برق پمپ را تا 40 درصد کاهش دهید .

راه اندازی پمپ

پمپ های استخر اغلب بسیار بیشتر از زمان لازم کار می کنند. گردش آب استخر شما مواد شیمیایی را مخلوط نگه می دارد و زباله ها را از بین می برد. با این حال، تا زمانی که آب به گردش در می آید در حالی که مواد شیمیایی اضافه می شوند، آنها باید مخلوط بمانند. برای از بین بردن زباله ها نیازی به چرخش مجدد آب روزانه نیست و بیشتر زباله ها را می توان با استفاده از کفگیر یا جاروبرقی پاک کرد. علاوه بر این، گردش خون طولانی تر لزوماً رشد جلبک ها را کاهش نمی دهد. در عوض، استفاده از مواد شیمیایی در آب و شستشوی دیوارها بهترین روش ها هستند .

محاسبه فیلتر شنی برای استخر ، زمان فیلتراسیون خود را به 6 ساعت در روز کاهش دهید. اگر آب تمیز به نظر نمی رسد، زمان را با افزایش نیم ساعت افزایش دهید تا تمیز شود. در مطالعه فلوریدا، اکثر افرادی که پمپاژ را به کمتر از 3 ساعت در روز کاهش دادند، همچنان از کیفیت آب راضی بودند. این امر به طور متوسط ​​60 درصد از قبض برق آنها را برای پمپاژ صرفه جویی کرد .

می توانید یک تایمر برای کنترل چرخه پمپ نصب کنید. اگر زباله مشکل ساز است، از یک تایمر استفاده کنید که می تواند پمپ را برای مدت کوتاهی در روز فعال کند. مثلاً 3 ساعت کار مداوم پمپ، 21 ساعت دیگر در روز را برای جمع آوری زباله ها در استخر باقی می گذارد. چندین چرخه کوتاه استخر را در تمام طول روز تمیزتر نگه می دارد .

توری های ورودی را از زباله دور نگه دارید. زهکشی مسدود شده نیاز به پمپ دارد که بیشتر کار کند که انرژی بیشتری مصرف می کند. فیلتر خود را به طور مناسب شستشو دهید. شستشوی معکوس به طور مکرر آب را هدر می دهد، در حالی که عدم شستشوی معکوس انرژی را با نیاز به کار بیشتر پمپ هدر می دهد

آقای لوله وب‌سایت
نویسنده و کارشناس فروش لوله و اتصالات فاضلابی ، مخازن آب پلی اتیلن ، تجهیزات استخری ، سونا و جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *