منوی دسته بندی

لوله پی وی سی برق و گالوانیزه

لوله برق پی وی سی ، لوله و اتصالات PVC ف لوله برق ساختمان

لوله برق نوعی لوله از جنس پلیکا ، پلاستیک و یا گالوانیزه می باشند که به منظور محافظت از سیم و یا کابل های برق یا مخابرای تولید شده است موارد مصرف لوله پی وی سی برق استاندارد در مناطق مختلف مانند برق کشی ساختمان ، برق کشی صنعتی ، پل ها و یا مکان های عمومی می باشد ، استفاده از لوله برق پی وی سی مناسب و با کیفیت می تواند عمر سیم کشی بنا را در آینده تضمین کند از این رو خرید لوله برق PVC مناسب و با کیفیت اهمیت بسیاری دارد ، در این پست قصد داریم شما را با انواع لوله برقی و خواص و معایب هر کدام آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید …

انواع لوله برقی

لوله برق PVC بسته به نوع کاربرد و مواد تشکیل دهنده در سه نوع زیر تولید و عرضه می شوند :

  1. لوله های پلاستیکی ( پلی آمید )
  2. لوله های پی وی سی ( لوله های نسوز )
  3. لوله های گالوانیزه

لوله برق پلاستیکی ( پلی آمید )

این لوله های عمدتا در کارخانه های کوچک تر یا کارگاه ها تولید می شوند ،همچنین این لوله ها غیر استاندارد می باشند و عموما در زمانی استفاده می شود که نظارت مهندسین ناظر تاسیسات در ساختمان ها فراگیر نشده بود . از جمله موارد کاربر لوله برق پلی آمید ساختمان های کوچک و در حال بازسازی در جهت کم کردن هزینه های عمومی ساختمان می باشد .

در برق کشی ساختمان احتمال اتصالی سیم های برق و ایجاد حریق همیشه وجود دارد به همین دلیل برای جلوگیری از بروز آتش سوزی گسترده نباید مواد مشتعل در مجاورت سیم های برق وجود داشته باشند .

از جمله مواد قابل اشتعال مواد پلاستیکی تشکیل دهنده لوله های پلی امید می باشند ، به همین جهت بهتر است از استفاده از این نوع لوله های در سیستم برق کشی ساختمان استفاده نکنیم .

مهمترین و استانداردترین نوع کاربرد لوله برق پلی آمید در سیم کشی سیم های مخابراتی می باشد که ایجاد گرما نمی کنند .

لوله برق پی وی سی ( لوله برق نسوز )

این نوع از لوله های برق که عموما از جنس پلیکا ساخته می شوند کاملا نسوز هستند از بهترین محصولات موجود در بازار لوله پلیکا نسوز گلپایگان می باشد .

محصولات پی وی سی گلپایگان و لوله برقی گلپایگان به علت استفاده از درصد بالای ماده PVC  مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارند و بصورت کلی کند سوز و خود اطفاء می باشند .

لوله برقی گلپایگان فاقد ماده سوختی می باشد این بدین معناست که حتی اگر در مجاورت آتش و حرارت قرار گیرد هم شعله ور شدنی نیست ، تمامی این موارد و خاصیت ها باعث شده تا لوله برق پی وی سی گلپایگان بهترین نوع پوشش برای کاور کردن سیم و کابل های برق محسوب شود .

انواع لوله برقی

انواع لوله برقی گلپایگان

لوله برقی گلپایگان در دو نوع لوله خم سرد و لوله خم گرم تولید می شود .

لوله برقی خم گرم گلپایگان

لوله برقی خم گرم گلپایگان از موادی ساخته شده است که با مجاورت گرفتن در هیتر های گرم کن و یا روش سنتی حرارت دادن بوسیله آتش نرم شده و آن را می توان به هر زاویه دلخواه خم و هدایت کرد ، همچنین لوله خم گرم گلپایگان نسبت به لوله خم سرد گلپایگان قیمت پایینتر و بصرفه تری دارد که دلیل این موضوع استفاده از مواد ارزان تر در مواد تشکیل دهنده این لوله های می باشد و صرفا ربطی به کیفیت آن ندارد .

لوله برقی خم سرد گلپایگان

کارخانه لوله گستر گلپایگان نوع دیگری نوع دیگری از لوله برقی را تولید می کند که به لوله برق خم سرد معروف می باشد ، در این نوع لوله برق برای ایجاد زاویه و یا خمش نیازی به گرم کردن و یا حرارت دادن نمی باشد و با قرار دادن فنر خم داخل لوله برق می توان آن را به هر زاویه دلخواه خم بزنیم و در واقع زمانی که از لوله برق خم سرد گلپایگان استفاده می کنیم دیگر نیازی به استفاده از اتصالات برقی ( زانو و بوش ) نیست .

می توان گفت استفاده از لوله برق خم سرد گلپایگان از نظر کیفیت اجرا و قابل اعتماد بودن و همچنین از نظر قیمت تمام شده بهترین متریال است .

لوله برق گالونیزه

این نوع لوله معمولا در پروژه های سنگین ، پروژه های نفتی و مکان های عمومی مثل مترو و همچنین کارخانجات صنعتی مورد استفاده می گیرد ، دلیل استفاده در شرایط سخت و سنگین این نوع لوله ها ، نیاز این محیط ها به حجم کابل کشی بسیار بالا بوده و استفاده از سینی کابل در این شرایط ضروری می باشد و داخل سینی ها هم معمولا از لوله های گالوانیزه استفاده می شود ، از دلایل استفاده از لوله برق گالوانیزه در این شرایط می توان به زیبایی و مرتب قرار گرفتن کابل گالوانیزه بر روی سینی و مقاوت بالای گالوانیزه در برابر عبور جریان زیاد در چنین شرایطی می باشد .

با عبور جریان زیاد احتمال داغ شدن و ایجاد گرمای زیاد و بروز آتشسوزی در چنین شرایطی وجود دارد که کابل های گالوانیزه برق بهترین گزینه برای استفاده در چنین شرایطی می باشد و مقاومت بسیار عالی در چنین شرایطی از خود نشان می دهد .

یکی از معایب لوله گالوانیزه برقی قیمت بالای آن ها می باشد که باعث شده استفاده از این محصول در برخی مناطق محدود شود .

آقای لوله نماینده رسمی لوله برقی گلپایگان در تهران می باشد ، لیست قیمت لوله برق بصورت روزانه به نسبت قیمت درب کارخانه به مشترین عرضه می شود ، اگر شما هم قصد خرید هر نوع لوله برقی را دارید و یا درخاست دریافت لیست قیمت عمده لوله برق را دارید می توانید با ما تماس بگیرید ، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هرگونه سوال در مورد خرید ، نصب و یا اجرای هر گونه لوله و متعلقات آن می باشند .

لیست قیمت لوله و اتصالات در تهران
منافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.