منوی دسته بندی

راهنمای تنظیم حالات شیر چند راهه فیلتر شنی استخر

راهنمای تنظیم حالات شیر چند راهه فیلتر شنی استخر

راهنمای تنظیم شیر چند راه فیلتر شنی ، سه نوع فیلتر استخر وجود دارد: کارتریج، شن و ماسه و (دی ای) (زمین دیاتومه). فیلترهای شنی از یک شیر چند راهه برای کمک به تمیز کردن یا شستشوی معکوس فیلتر استفاده می کنند. شیر چند راهه فیلتر شنی به این دلیل که دریچه‌های متعددی در داخل شیر دارند، شیرهای چند پورت نامیده می‌شوند که به آب اجازه می‌دهد در جهات مختلف حرکت کند ، به این شیر ها شیر شستشوی فیلتر شنی استخر نیز گفته می شود .

رایج‌ترین شیرهای چند پورت دارای دسته اهرمی قفلی هستند که می‌توان آن را به هر یک از هفت تنظیمات تبدیل کرد: فیلتر، زباله، زمستان، بسته، شستشوی معکوس، چرخش مجدد و شستشو. با تغییر موقعیت اهرم، می توانید آب خروجی از پمپ را به روش های مختلف به اطراف یا از طریق فیلتر خود هدایت کنید. این مسیریابی آب به شما این امکان را می دهد که عملیات تعمیر و نگهداری مختلفی را روی آب استخر خود انجام دهید

راهنمای تنظیمات شیر چند راهه فیلتر شنی استخر

 • فیلتر FILTER

موقعیت فیلتر تنظیم عادی برای دریچه فیلتر شما است و در اکثر مواقع در اینجا قفل می ماند. در این حالت، آب به داخل مخزن فیلتر رانده می شود، از داخل فیلتر عبور می کند، از مخزن خارج می شود و به استخر باز می گردد. یکی دیگر از موارد استفاده رایج از تنظیمات فیلتر هنگام جاروبرقی استخر است .

 • ضایعات WASTE

تنظیم ضایعات یکی از دو تنظیم “بای پس” در یک شیر چند پورت است آب پمپ شده از استخر را هدایت می کند و آن را مستقیماً از خط شستشوی معکوس یا شیلنگ می فرستد. دو مورد معمول وجود دارد که می‌توانید از تنظیمات ضایعات استفاده کنید. اولین مورد کاهش سطح آب است. مورد دوم زمانی است که شما نیاز به جاروبرقی دارید و نمی خواهید زباله ها از داخل فیلتر عبور کنند .

 • زمستان WINTER

موقعیت تنظیمی است که هنگام بستن استخر برای زمستان استفاده می شود .

 • بسته CLOSED

حالت بسته به ندرت استفاده می شود و به سادگی به این معنی است که آب نمی تواند وارد شیر شود .

 • فیلتر معکوس BACKWASH

به شیر چند راهه فیلتر شنی شیر بک واش نیز گفته می شود ، موقعیت بک واش تنظیمی است که جریان آب را هنگام ورود و خروج از مخزن فیلتر معکوس می کند. هدف از تنظیم بک واش این است که فیلتر را با شستشوی خاک و زباله های جمع شده در محیط فیلتر تمیز کرده و از طریق خط شستشوی معکوس به بیرون بفرستید .

 • چرخش مجدد RECIRCULATE

موقعیت چرخش مجدد دومین تنظیم “بای پس” در شیر چند پورت است. آب از پمپ خارج می شود و سپس مستقیماً به استخر باز می گردد و فیلتر را به طور کلی دور می زند. بهترین استفاده از تنظیمات چرخش مجدد زمانی است که فیلتر مشکلی دارد و نمی توان از آن استفاده کرد. تا زمانی که فیلتر قابل تعمیر یا تعویض نباشد، حداقل آب شما را در گردش نگه می دارد تا از رکود جلوگیری شود .

 • آبکشی RINSE

موقعیت آبکشی تنظیمی است که پس از شستشوی معکوس فیلتر شنی استفاده می شود. برای جلوگیری از برگشت گرد و غبار به داخل استخر، بستر شن و ماسه ذرات باقیمانده گرد و غبار را شسته و شستشو می دهد. آب از طریق فیلتر در جهت عادی جریان دارد اما به خط شستشوی معکوس منحرف می شود. 15 تا 20 ثانیه تمام چیزی است که برای شستشوی بستر فیلتر شنی لازم است .

به یاد داشته باشید که همیشه پمپ خود را قبل از تغیر حالت دادن شیر چند راهه خاموش کنید. تغییر موقعیت در حین کارکرد پمپ نه تنها می تواند به شیر آسیب برساند، بلکه می تواند باعث ایجاد فشار در داخل سیستم شود که باعث انفجار می شود. هیچ کس آن را نمی خواهد .

فروشگاه لوله و اتصالات آقای لوله به عنوان بزرگترین مرکز پخش تجهیزات استخری بصورت خرده و فروش عمده لوازم استخر در غرب تهران می باشد ، این فروشگاه تمامی لوازم ساخت ، نگهداری و پاکسازی استخر را عرضه می کند و نماینده برترین تولید کنندگان تجهیزات استخری در تهران می باشد .، جهت خرید ، دریافت لیست قیمت و یا مشاوره رایگان با متخصصان ما کافیست بر روی یکی از روش های تماس که در زیر آمده ضربه بزنید .

خرید آنلاین لوله
چیزی پیدا نشد. صفحه را با المنتور ویرایش کرده و برای این بخش، یک دسته بندی انتخاب کنید.

تشکر بابت مشاهده و مطالعه مقاله راهنمای تنظیم حالت های شیر چند راهه فیلتر شنی استخر ، فروشگاه آقای لوله قادر به فروش اینترنتی تجهیزات استخری و ارسال به تمامی نقاط تهران چند ساعته و تمامی شهر های ایران مانند شهر های زیر در کمترین زمان ممکن را دارد

 • فروش تجهیزات استخر در ساری
 • فروش تجهیزات استخر بندرعباس
 • فروش لوازم استخری در مشهد
 • فروش تجهیزات استخر ارومیه
 • تجهیزات استخر خانگی و صنعتی
 • لوازم استخر دست دوم 
آقای لوله وب‌سایت
نویسنده و کارشناس فروش لوله و اتصالات فاضلابی ، مخازن آب پلی اتیلن ، تجهیزات استخری ، سونا و جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *